TR / EN
Atölye

Aktif Yaşlanma

12 Haziran, Pazar 2022
11:00 - 13:00

65 yaş ve üstü sakinleri ile yapılacak bu atölyede bedenimizi dinlemek, belli alışkanlıklarla yerleşmiş postüral duruşlar üzerine çalışmak ve bedensel farkındalığımızı arttırmak amaçlanmaktadır.
Bedenimiz için yaşlılık farklı ve zor bir dönemdir. Zira bu dönemde daha çok kronik ağrılar ortaya çıkar, fiziksel güç ve hareket olanağı azalır, metabolizma yavaşlar ve sakatlanmalar artar.
Beden farkındalığımız yıllar içinde nasıl inşa edilmiş ise, yaşamın dinamiklerine karşı ilişkimiz de benzer biçimde şekillenir. Somatik çalışmalar, her yaş için sinir sistemini onarmanın mümkün olduğunu göstermiştir. Somatik çalışmalar içeren dans çalışmaları beden farkındalığını artırırken, bu deneyimlerden kazanılan pratikler, günlük yaşamda, özellikle de yaşlılık döneminde bedenin daha güçlü ve sağlıklı olmasını destekler. Bu çalışmalar ayrıca, zihinsel ve bedensel rahatlamayı da sağlar.
Peki, kendimizi yaşlılıkta yeteri kadar ifade edebiliyor muyuz? Dans bunun için aracı olabilir mi? Hala söylemek, ifade etmek istediklerimiz için bedenimiz nasıl yeni yollar, yaklaşımlar üretir? Dans odaklanmak ve hafızayı güçlendirmek için kullanılabilir mi? Dans etmek aynı zamanda denge ve koordinasyonu geliştirmek ve beden farkındalığında yeni kazanımlar edinmek için hayatın vazgeçilmez bir parçası olabilir.

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Rezervasyon gereklidir.
  • 60+ yaş üzeri için uygundur.
Yavuz Selim, Fevzi Çakmak Cd., 34220 Esenler/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram