TR / EN
Performans

Bu Birazcık Dünden

14 Haziran, Salı 2022
19:00 - 20:00

“Tuhaf insanlarız: Hayatta oldukları sürece sanatçılarımızın dürüstçe çalışmalarını mümkün olduğunca zorlaştırırız. Ya onlara zırnık koklatmaz ya da onları paraya boğarak mahvederiz; ya işe yaramaz övgülerle onları göklere çıkarır ya da işe yaramaz kınamalarla yaralarız. Artık fazlasıyla yaşlı, fazlasıyla ölü ya da kendilerini fazlasıyla kanıtlamış oldukları zaman da onları kanonlaştırırız. Böylece eskiden vahşi olan şimdi ıslah edilmiş, eskiden karşı çıkan şimdi otoriteye dönüşmüş olur.” (Winterson 2018, 23)

“En son ne zaman herhangi bir şeye sırf onu görmek için ona odaklanarak baktınız? Hayatın olağan akışında yakınımızı net göremeyiz. […] Bakmak konusunda pek iyi olmadığımızı fark ederiz.”
Jeanette Winterson – Sanat Başkaldırır

Bu birazcık dünden…
Dünün ne kadarını yanıma alabilirim? Aldıklarımdan ne kadarı bana kalır? Kalanlardan bugünün ederi ne olur? Zamanın akışı içinde kaygılar, söylemler ve hesaplaşmalar bir şeyler inşaa eder. Tüm bunlara bir cevap aramıyoruz, bizi götürdüğü yere bakıyoruz. Bu bakış rastlaştığımız şeyi görmeye dair.

Yaratım, Performans: Yeşim Coşkun, Yıldız Sarah Güventürk

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Rezervasyon gereklidir.
Akbank Sanat Kütüphane, Şehit Muhtar, 34435 Beyoğlu/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram