TR / EN
Atölye

Farklı Bedenlerle Dans

19 Haziran, Pazar 2022
15:00 - 16:00

“Genelde uç olduğumuz ve uçtuğumuz doğrudur.”

Tuğçe Ulugün Tuna, 2000 yılında İstanbul’da oluşturduğu 'Farklı Bedenlerle Dans' projesi kapsamında çocuklar ve yetişkinler için özel tasarlanan düzenli atölyelerini ve 2001 yılından beri de sanatçılarıyla birlikte gösterimlerini ve sanatsal projelerini gerçekleştirmektedir. 

'Farklı Bedenlerle Dans' Türkiye’nin alanında ilk ve yanı sıra uluslararası organizasyonlarda hareket araştırma metodları paylaşılan ve performanslarıyla ilgi gören bir topluluktur. 

Tuğçe U. Tuna; farklı fiziksel özellikleri olan kişilerle, bedenin düşünsel, duyusal ve plastik yapısındaki çeşitliliğe, dönüşüme odaklanarak, çeşitli atölye ve gösterileriyle çalışmalarına devam etmektedir. Eserleri aracılığıyla bedene yeni bir algıyla yaklaşmayı ve alışılagelmiş estetik yargılardan uzaklaşmayı, bedeni birbirinden farklı fiziksel koşullarla yönlendirebilme yeteneğini ve ifade biçimlerini araştırmaktadır. 

Farklı Bedenlerle Dans 'engel’ in ne, neye, kime ait olduğunu ve 'engellilik/engelli beden' gibi toplumda ‘ayrımcılık’ yaratan kavramları sorgulayan bir tavır sergilemektedir.

İlgili Mekan

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Her bedene açık atölye.
Hasanpaşa, Kurbağalıdere Cd. No:125, 34722 Kadıköy/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram