TR / EN
Atölye

KYS Pratikten Performansa I

17 Haziran, Cuma 2022
14:00 - 16:00

KYS, doğaçlama kimliklerini keşfetmek veya geliştirmek isteyen her tarzdan dansçıyı hedeflemiştir. Her bir “engeli”, doğaçlama talimatlarla bir sonraki hamleye dönüştürerek motor güçlüklerimize, duygularımıza ve performansı zirveye çıkarmayı hedefleyen enerjimize doğru adım adım ilerleyeceğiz.
Doğaçlamanın farklı görüşleri ve ilkeleri temelinde, bu metot devinimsel algımızın evrimini hedefler ve doğaçlamayı bir araştırma aygıtından adım adım bir performans durumuna dönüştürür. İzlenen yolun teknik unsurları, açık anatomik doğaçlama yönergeleri ve kısıtlamaları; farkına varmak, kontrol etmek ve sonunda hareket örüntülerimizi oynatmak, hatta değiştirmek adına durmaksızın yeni çözümler bulmaya çağrıldığımız koşullardır. Atölyenin genel felsefesi; salt özgürlüğün akıntısına doğru riskler ve kararlar almayı öğrenirken hep birlikte geliştiğimiz ve kimsenin geride bırakılmadığı, paylaşımlı bir ortamda çeşitliliğin bir arada var olması, gözlem yoluyla evrim ve ruhsal ve fiziksel tahammülümüzün gelişmesini araştırır.

Eğitmen: Barbara Bardaka

İlgili Mekan

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Rezervasyon gereklidir.
Hasanpaşa, Kurbağalıdere Cd. No:125, 34722 Kadıköy/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram