TR / EN
Performans

Powered by Emotion

11 Haziran, Cumartesi 2022
20:30 - 21:15

Powered by Emotion (Duygulardan Beslenen), Mårten Spångberg tarafından yaratılan ve sahnelenen; kökeni, bir yandan yetki alanı diğer yandan, belki daha somut olarak, kimlik ve aidiyet mefhumlarının üretimi konusunda beceri ve teknik kapasiteye erişimi olmayan bir dans ve şarkı söyleme tutkusu olan, tüm gece süren bir solo gösteri. Yetki alanı ve siyasi gizil güç arasındaki bir ilgiyle başlayarak koreograf, birden fazla istek veya ihtiyaca cevap veren iki sanatsal materyali, Walter Verdin'in filminde Steve Paxton’ın J.S. Bach’ın Goldberg Varyasyonlarına dansını ve Buena Vista Social Club’ın şarkılarını keşfe çıkıyor. İcracının yetersizliği ve materyalle ne yapacağını bilemeyen ilişkisi vasıtasıyla seyirci estetiğin siyasetini tekrar gözden geçirmeye teşvik ediliyor gibi görünüyor.
Gördüğümüz ve duyduğumuz, aynı zamanda hem Steve Paxton’ın dansı ve Buena Vista Social Club’ın duygulara hitap eden aşkı seslendirmesi hem de değil. Powered by Emotion en doğal haliyle tam bir yapaylık.

Performans: Mårten Spångberg
Müzik: Johann Sebastian Bach, Buena Vista Social Club
Tanz im August, Swedish Art Council, The Arts Grants Committee desteğiyle

İlgili Mekan

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Rezervasyon gereklidir.
Yenişehir, Irmak Cd. No:13, 34435 Beyoğlu/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram