TR / EN
Performans

The circle is not round

12 Haziran, Pazar 2022
18:45 - 19:00

Koreografi, Performans: Teodora Ezhovska, Müzik: Socratis Dimopoulos

Danışman: Vicky Angelidou 

“The Circle Is Not Round” (Daire Yuvarlak Değildir), Peter Brook’un “Empty Space” (Boş Alan) kitabının “Holy Theatre” bölümünden başlar. Bu kısım der ki: “Hepimiz yaşamın büyük kısmının hislerimizden kaçtığının tamamen farkındayız.: Birçok sanatın, ancak kendilerini ritimler veya şekiller halinde açıkça gösterdiklerinde farkına varmaya başlayabildiğimiz şablonlarla ilişkili olduğu, son derece güçlü bir açıklamadır.” Bu beni yaşamın kendisi ve bizim bu aşamayı nasıl dinlediğimiz hakkında düşünmeye itti. - Hayat, “Holy Theatre”daki görüşle de bağlantı kuran, baştan sona tam bir çember. Kutsal kelimesini çözümlemenin bir yolu dini çağrışımdadır, ancak kutsal aynı zamanda bütüncül demektir, tıpkı bir çember gibi.

Fakat, benim için hayat çember şeklinde değil, daha çok sarmal bir şablonda; doğadaki, içimizdeki her yerle bütünleşik bir formdadır. DNA’mız da sarmal biçimindedir, biz manevi varlıklarız.

  • Ücretsiz etkinlik.
Beşiktaş (Ş.Hatları; Kadıköy), Sinanpaşa, 34353 Beşiktaş/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram