TR / EN
Atölye

The Climate, The Worry, The Dance

12 Haziran, Pazar 2022
17:30 - 19:00

The Climate, The Worry, The Dance, İklim, Endişe, Dans atölyesi, dans ve özellikle endişe, tükenmişlik ve bunların ekolojiyle bağıyla alakalı itinanın formları arasındaki ilişkileri inceliyor. Proje boyunca, ekip itinaya yaklaşımları inceleyecek, ama aynı zamanda bedenin şifayla yakın ilişki kurarken izlediği çeşitli yƒolları da araştıracak. Ekoloji, ekibin inceleyeceği ikinci bir dinamik oluşturuyor. Bakış açısı, iklim değişikliğine ve olası değişim için stratejilere yönetik yaklaşımları içerecek, ancak geliştirilmiş bir ekoloji anlayışına ve sanatsal pratiklerle, özellikle dansla, ilişkilerine odaklanacak.

Araştırılacak üçüncü bir etkinlik alanı da heyecan kavramı ve onun sanat ve sanatsal üretimle ilişkili siyasi ve aktivist gizil gücü. Heyecan itinaya bağlanır ve itina-emeğini oluşturur, ancak estetik deneyime, zevke, doğrusal olmayan anlatımlara ve tereddüte, farklı estetik usulleri olduğu kadar yaşam tarzlarını da görünür kılan bağlantılara, da bağlanır.

Eğitmen: Mårten Spångberg
Süre: 3 saat

İlgili Mekan

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Rezervasyon gereklidir.
  • Herkes için atölye.
Yenişehir, Irmak Cd. No:13, 34435 Beyoğlu/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram