TR / EN
Yaratım Atölyesi

The Secret Journey

13 - 16 Haziran, 2022
10:00 - 14:00

Bu Atölye boyunca entelektüel kavramlardan fiziksel hareketlere geçen sorgulama süreci hem beyin hem de beden için bir egzersiz olacaktır. Bu 5 gün yoğunlaştırılmış olarak katılımcıların hem performans hem de atölye egzersizlerini Chuma ve Ryuji ile birlikte gerçekleştirdikleri bir yaratım alanı bulacaklar. Chuma ayrıca sahne ve akıllı telefon ile aksiyon egzersizleri sunacak. Hareket üretmek için kendi jestlerimizi, sözlerimizi, imajlarımızı ve deneyimlerimizi kullanacağız.

Kelimelerin ve hareketin soyutlanması, yeni iletişim araçlarına doğru birbirini nasıl yönlendirebilir? Bu uygulamalar günümüzün acil siyasi ve küresel sorunlarına nasıl hitap ediyor? Dans, hassas ve güçlü bir mesaj iletmek için dansı kullanan monolog, akıcı bir direniş etkinliğidir. Şairler, soyut dans hareketlerinden oluşan bir tür monolog konuşacaklar. Dans şiirdir. 4-5 günlük atölye, katılımcılarla küçük bir özel sunumla sona erecek. Her gün sürpriz konuk gösterimleri olacak.

“Secret Journey: Tipping Utopia to Istanbul "/ “Gizli Yolculuk: Ütopya'yı İstanbul'a Ulaştırmak”, Ryuji Yamaguchi ve Yoshiko Chuma'nın eklektik sanat tarihçelerini, katılımcıların yanıtlarıyla birlikte, mevcut estetik/politik durumumuzu yansıtan koreografiler yapmaya ve deneyimlemeye yönelik kullanan bir hareket laboratuvarı olacak. Yüksek Görünürlüklü Denemeler, ortaya çıkan fikirler ve devam eden işler için düşük teknolojili formüllerle Improdancefestivali için hazırlanmıştır.

*Atölye süreci sonunda performans sunumu 19.06.2022’de 17:00’de Müze Gazhane’de gerçekleşecektir.

Eğitmen: Yoshiko Chuma, Ryuji Yamaguchii (The School of Hard Knocks)

Süre: 4 saat, 4 gün

İlgili Mekan

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Rezervasyon gereklidir.
  • Herkes için atölye.
  • Bu atölye tüm sürece katılmayı gerektirir.
  • Atölye dili ingilizcedir.
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram