TR / EN
Yaratım Atölyesi

Tracing Spaces - Leaving Traces

14 - 16 Haziran, 2022
15:00 - 18:00

‘Tracing Spaces - Leaving Traces' atölyesi, Akbank Sanat Dans Stüdyosu’nda mekana özgü bir performansa yol açan üç günlük yoğun bir doğaçlama yaratım atölyesidir.

Bu atölye, hareket doğaçlama ve koreografik süreçlere eğlenceli bir yaklaşım sunuyor. Burada odada bulunan tüm unsurlardan ilham alıyoruz ve kendimizle, birbirimizle ve etrafımızdaki alanla bağlantı kuruyoruz. Her atölye günü üç bölümden oluşur: Birinci bölüm, beden farkındalığı, nefes alma ve kendi bedenimizle bağlantıya odaklanan bireysel bir uygulama ile başlar. Farklı hareketleri keşfediyor ve yaratıcı süreçte hayal gücümüzü kullanıyoruz. İkinci bölüm, birbirimizle toplantıdaki hareketleri keşfedebileceğimiz temaslı doğaçlama, dokunma ve ortak çalışmasına bir giriş sağlar. Üçüncü bölümde, beden ve mekan arasındaki ilişki merkezidir. Mekana özgü bir çalışma yöntemi kullanarak, katılımcılar mekanla ilgili hareket materyali oluşturmaya başlar ve performans için toplu puanlar geliştiririz. 

Atölye, dans sanatçısı Anna Thu Schmidt'in katılımcılarla birlikte geliştirdiği Akbank Sanat Dans Stüdyosu’nda mekana özel bir performans sergileyecek. Seyirci, icracı, seyirci ve mekan arasındaki buluşmayı keşfeden performatif bir yolculuğa davet ediliyor. Bu "üçleme"de gizli yerleri keşfettik ve etrafımızdaki sanat eserleriyle şekillendik.

Eğitmen: Anna Tu Schmidt

Süre: 3 saat, 3 gün

Kapasite: 12 kişi

*Atölye sonucunda sunum performansı, 16.06.2022, 18.00- Akbank Sanat - Dans Stüdyosunda sergilenir. (* Bu etkinlik Goethe-Institut Istanbul katkılarıyla gerçekleşiyor.) 

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Rezervasyon gereklidir.
  • Orta seviye atölye.
  • Bu atölye tüm sürece katılmayı gerektirir.
  • Atölye dili ingilizcedir.
Akbank Sanat Kütüphane, Şehit Muhtar, 34435 Beyoğlu/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram