TR / EN
Atölye

Underscore

19 - 03 Haziran, 2022
13:00 - 15:30

Underscore, Nancy Stark Smith tarafından geliştirilen, yapılandırılmış bir doğaçlama dans alanı formudur. 1990'dan beri gelişmekte ve tüm dünyada uygulanmaktadır.
Underscore, Kontak Doğaçlamayı daha geniş bir doğaçlama dans pratiği alanına dahil etmek; solo veya başkalarıyla birlikte mekanın küreselliğine adapte olarak dans etmeyi kolaylaştırmak; dansı doğaçlarken kinestetik ve kompozisyonel merak ve ilgiyi bütünleştirmek için bir araçtır. Birlikte doğaçlanan zaman-mekan içerisinde ortaya çıkan bir dizi farklı enerjisel ve fiziksel formun ve değişen durumların ifadesine alan açar.

(*Underscore Jam süresince sürekli dans alanında bulunmak, hareket edilmiyorsa bile aktif gözlemci olmak; hep birlikte başlamak ve hep birlikte bitirmek önemlidir.

Atölyenin ilk bölümünde katılımcılara underscore’un içeriği ve referans verdiği aşamalar ile ilgili bilgiler verilecek; katılımcıların bahsedilen kavramları bedensel olarak deneyimlemeleri için giriş egzersizleri sunulacaktır.
İkinci kısımda ise, underscore fikrini temel alan Kontak Doğaçlama Jam’i, ekip üyeleri tarafından kolaylaştırıcı ve underscore aşamalarını hatırlatıcı yönergelerle açılacaktır. 90 dakika sürecek olan jam, yine tüm katılımcılarla birlikte sonlandırılacaktır. )

Eğitmenler: Dilek Üstünalan, Yağmur Kutlar, CI Türkiye Ekibi

İlgili Mekan

  • Ücretsiz etkinlik.
  • Rezervasyon gereklidir.
  • Kontak doğaçlama.
Hasanpaşa, Kurbağalıdere Cd. No:125, 34722 Kadıköy/İstanbul
Yol Tarifi Al

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram