TR / EN

Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali

Doğaçlama kavramının dans ve performans sanatlarıyla ilişkilenmesine odaklanan bir festivaldir. Festival yerel ve uluslararası işbirliklerini, yeni eser üretimini,dans alanındaki teori ve arşivleme çalışmalarının geliştirilmesini hedefler.

Hem profesyonel, hem de amatör topluluk ve dansçıların katılabileceği etkinlikler düzenlemektedir. Dans aracılığıyla gençlerin, engelli bireyler ve farklı bedenlerin kültür ve sanat etkinliklerine katılımını arttırmayı, hedeflemektedir.

Neden
Doğaçlama Dans Festivali?

Kültür ve sanatın başkenti olan İstanbul'a, uzun bir aradan sonra tekrar ‘Uluslararası’ bir dans festivali kazandırıyoruz. Yerli, yabancı dans ve performans sanatçıları arasında diyaloglar inşa ederek, dans alanındaki akademik çalışmalara ve yeni üretimlere destek sağlıyoruz. Tüm sanat dallarında yer bulan ‘doğaçlama’ kavramına odaklanarak, farklı disiplinlerin dans ile buluşmasıyla ilgili içerikler tasarlıyoruz. 

‘HEMZEMİNDANS’, ‘FARKLI BEDENLERLE DANS’, ‘GENÇ DANS’ gibi etkinliklerimizle şehrin farklı kamusal alanlarında, toplumun tüm kesimlerinden katılımcıları bir araya getiriyoruz. Yeni gelişen teknolojiler ile fiziksel sınırların ortadan kalktığı bir festival altyapısı oluşturuyoruz.

Yaklaşan Festivaller

Geçmiş Festivaller

2022

Festival "Boş Alan"

Festivalimiz, 2022 yılında Türkiye’deki ve yurtdışındaki dansçı, akademisyen ve koreograflar arasında artistik ve kültürel bir diyalog geliştirmeyi, yeni üretilecek eserlere mekan, sergileme, prova vb.destekleri sunmayı hedefliyor. Doğaçlama dans ve performans alanındaki teknik, teorik çalışmaların arttırılması ve yaygınlaştırılmasını teşvik ediyor.
Festival hakkında detaylı bilgi
2021

Festival "Her Yerde Sanat"

2021 senesinde festivalin ilki Çevrimiçi olarak gerçekleşti. Festivalde, mekana özgü performanslar, sanatçı konuşmaları, atölyeler ve film gösterimleri oldu. Herkesin katılımına açık olan festival ilk senesinde ücretsiz olarak gerçekleşti.
Festival hakkında detaylı bilgi

Find Your 7.5Hz!

IDF, üçüncü yılını kutlamak ve şehri dansın büyülü dünyasıyla hareketlendirmek için geri dönüyor! Bu yıl tema yerine manifesto ile dönen festival, “IDF, sadece festival değil, bir hareket akımıdır.” mottosu ile devam ediyor. Geçen yıl elde ettiği büyük başarıyla Avrupa Birliği Festivali etiketi ve EFFA (European Festival  Association) uluslararası festival ağına katılma ayrıcalığını kazanan IDF, kültürel […]
Festival hakkında detaylı bilgi

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram