TR / EN
Online Improdance

Festival "Her Yerde Sanat"

1 Nisan - 1 Haziran, 2021
Hakkında
Takvim

2021 senesinde festivalin ilki Çevrimiçi olarak gerçekleşti. Festivalde, mekana özgü performanslar, sanatçı konuşmaları, atölyeler ve film gösterimleri oldu. Herkesin katılımına açık olan festival ilk senesinde ücretsiz olarak gerçekleşti.

10 farklı ülkeden 35 farklı dansçı, akademisyen, koreograf programa dahil oldu. 

14  atölye, 7 performans,  7 sanatçı konuşması ve  6’sı dans filmleri gösterimi olarak gerçekleşti. 600 ü aşan katılımcı sayımız ile multimedyanın yeni özelliklerini kullanarak çevreye duyarlı bir festival gerçekleştirdik.

(26-30 Mayıs 2021)  2021 yılında ilkini düzenlediğimiz ( Çevrimiçi/ online) olarak düzenlediğimiz  Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali // International Improvisation Dance Festival sayesinde  yurtdışından ve yurtiçinden dansçı, akademisyen, koreograf ve öğrencileri çevrim içi - ve etkileşimli olarak bir araya getirdik.

Dans alanında gerçekleştirilen performanslar, atölyeler, ve sanatçı konuşmaları ile sanatçıların yeniden bir araya gelip yeni işler üretmesine alan açtık. Üretilen yeni işlerde çoklu kamera ve mekan kullanımları araştırıldı. 

Atölyeler aracılığı ile pandemi süresince performans sanatları alanında ki eğitime erişim yetersizliğini gidermeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Sanatçıların performanslarını inceleyen terminolojik dağarcığımızı genişlettik. Dans analizleri aracılığı ile doğaçlama pratiğinin  temellerini ve bir performansı yaratırken nasıl kullanıldığını öğrendik.

Pandemin getirdiği seyahat kısıtını multimedya( Zoom / youtube/ instagram) araçlarını kullanarak adeta ortadan kaldırdık. Uluslararası işbirliği gerçekleştirerek ülkemizdeki genç ve yetişkinlerin ücretsiz bir şekilde yararlanabileceği eğitimler düzenledik.

İngilizce olarak gerçekleştirilen atölyelerde çeviri desteği sunuldu. Katılımcıların performans sanatları ile tanışmasında dilin bir engel oluşturmasına izin verilmedi.. 

Pandemi süresince evlerine kapanan bireylerin, fiziksel ve psikolojik sağlıklarına hareket ve grup çalışmaları aracılığı ile destek olundu.

2021 @İmprodancefest 

Atölye veren eğitmenlerimiz; Tuğçe Ulugün Tuna, Dilek Champs, Bengi Sevim Yörük, Canan Yücel Pekiçten, Beliz Demircioğlu, Magda Skowron, Company Rau : Nikki Holck, Elena Valls Garcia, Martha Ladjanszki, Dani Cole, Cansu Ergin,Yoshiko Chuma, Ingo Reulecke, 

Performanslarıyla katılım gösteren sanatçılarımız: Kamola Rashidova, Berk Can Ceylan, Ekin Ançel, Valentinaxx_xyztd, İdil Kemer Funflows ve ekibi, Sabina Andrea Allen, Andrianna Plessa, Lina Gomez, Nikolai Gallen, Hoek Kollektif, Talin Büyükkürkciyan, Nikolai Galen, Diren Ezgi Yıldızkan, Atmasyon Dans Kumpanyas,Ekin Tunçeli ve Klank.ist.

Sanatçı Konuşmaları: Atmasyon Dans Kumpanyası, Ayumi Toyabe, Maria Rosko, Beliz Demircioğlu, Berrak Yedek, Joakim Stephenson, Ingo Reulecke, Eryfili Drakopoulou, Cansu Ergin Taldans Audio Koreografi deneyimi.

Genco Gülan | Festival Danışmanı
Ingo Reulecke | Uluslararası Sanatçı Danışmanı

Videolar

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram