Festival DirektörüKürasyon

Damla Durman

1996 yılında İstanbul'da doğan Damla Durman, lisans öğrenimini İstanbul Bilgi
Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünde tamamladı.
Bu sene ilki düzenlenen Uluslararası Çevrimiçi Doğaçlama Dans Festivalinin kurucu ve direktörüdür.Mamut Art festivalinde " Senin İçin Yürüyorum" adlı 6 saatlik performansını 2018'de gerçekleştirdi. "Bana Perihan De" adlı video performans projesini kurucusu olduğu dans ekibiyle birlikte 2020'de video kaydını gerçekleştirdi.
Pratiğinde yazmanın, yürümenin, sessizliğin, doğanın, sosyolojik ve toplumsal belleğin önemi vardır. SantralIstanbul, The Pill Galeri, vb. mekanlarda farklı sanatçıların işlerinde performansçı olarak yer aldı.Eğitimi boyunca Çağdaş dans, Kontak Doğaçlama, Fiziksel Tiyatro, Skinner Releasing gibi farklı disiplinlerden ve Hagit Yakira, Alleyne Dance, Yoshiko Ohno, gibi farklı koreograflardan dersler aldı.Derneklerde, festivallerde, okullarda ve bireysel olarak Yaratıcı Hareket Doğaçlama Dans alanında dersler vermektedir.Uluslararası bir proje olan Web Bienali'nin tasarım ve yaratıcı ekibinde yer almaktadır.Kurumlarda ve bireysel olarak yaratıcı hareket ve doğaçlama derslerine devam etmektedir.

Bize Katılın

Festival hakkında tüm haberleri ilk duyan siz olun.
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
@improdancefest
Giriş yap
Hala üye değil misin? Hemen üye ol!
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram